W naszym gabinecie wyznaczamy nowe standardy w leczeniu kanałowym dzięki zastosowaniu dwóch kombajnów endodontycznych: EndoPilota Ultra Premium oraz EndoPilota 2.

EndoPilot Ultra Premium z pompą perystaltyczną
Jest to najnowocześniejsze na rynku urządzenie do kompleksowego opracowania kanałów korzenia zbudowany z następujących modułów :

  • pomiar apex
  • EndoMotor
  • ultradźwięki z funkcją płukania
  • DownPack
  • pistolet BackFill

 

Wbudowany ApexLocator umożliwia jednoczesne opracowywanie jak i mierzenie kanału.

Sprawnie funkcjonujący Endomotor, który kontroluje moment obrotowy i liczbę obrotów, umożliwia komfortowe, ekonomiczne i przede wszystkim pewne opracowanie kanału korzenia. Endomotor jest lekki i odpowiednio wyważony, co zapewnia dobre wyczucie podczas opracowywania. Kolorowe diody LED informują o kierunku obrotów, obciążeniu i pozycji apex. Dodatkowa funkcja Twist zapobiega zablokowaniu się pilnika poprzez naprzemienne ruchy w lewo i w prawo, kiedy tylko zostanie osiągnięty moment obrotowy.

Kolejną opatentowaną funkcją jest redukcja momentu obrotowego przy zbliżaniu się do apex. Funkcja ta ogranicza wydajność cięcia pilnika w obszarze apikalnym i zapewnia nieustające wydobywanie wiór z kanału.

CoPilot jest modułem dodatkowym i rozszerza EndoPilot o funkcję ultradźwięków.

Za pomocą tego perfekcyjnego uzupełnienia EndoPilot staje sie jednostką All-In-One.

Moduł rozszerza EndoPilot o poniższe funkcje:

  • rękojeść ultradźwiękowa
  • akumulator
  • dodatkowe podłączenie dla DownPack
  • podwójny bezprzewodowy przełącznik nożny z uchwytem

Ustawienie wydajności ultradźwięków, czasu trwania i wyboru zaprogramowanych instrumentów ultradźwiękowych dokonuje się bezproblemowo za pomocą wyświetlacza dotykowego.

Możliwość regulowania odliczania czasowego pozwala na wykorzystanie standardowych protokołów płukania.

Moduł CoPilot oferuje podwójny bezprzewodowy przełącznik nożny, jak też niezależne od sieci zasilanie akumulatorowe.

CoPilot można łączyć ze wszystkimi zestawami EndoPilota, a także doposażać później. Opcjonalnie można podłączyć pompę perystaltyczną do pracy z płynami.

 

Optymalna kontrola przepływu płynnej gutaperki

W końcowej fazie następuje termoplastyczne wypełnienie kanału za pomocą pistoletu BackFill. Temperatura wybrana za pomocą wyświetlacza dotykowego jest uzyskiwana w bardzo krótkim czasie dzięki sprawnie funkcjonującemu sterowaniu.

Materiałem wypełnieniowym są standardowe wałeczki gutaperkowe. Do aplikacji upłynnionych wałeczków gutaperki służą kaniule dostępne w 3 różnych rozmiarach!

Za pomocą łatwego w obsłudze uchwytu pistoletu można idelnie dopasować przepływ płynnej gutaperki. Proces wypełniania jest kontrolowany w ten sposób optymalnie.

Nagrzewanie w ciągu kilku sekund

Celem każdego leczenia endodontycznego jest optymalne wypełnienie opracowanego i zdezynfekowanego systemu kanału korzenia. Za pomocą modułu DownPack otrzymujemy szczelne, trójwymiarowe wypełnienie wierzchołka. Za pomocą ciepłej pionowej techniki kondensacji można osiągnąć bardzo wydajne i pewne wypełnienie kanału korzenia. Lekka rękojeść DownPack gwarantuje optymalne manewrowanie, a smukła forma umożliwia dobrą widoczność pola zabiegowego. Rękojeść wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia higieniczne warunki pracy.

Żądaną temperaturę grzania końcówki wybiera się swobodnie na wyświetlaczu, a nagrzewanie trwa zaledwie kilka sekund!

Zintegrowana sygnalizacja ledowa w rękojeści informuje o procesie nagrzewania, a sygnał dzwiękowy o gotowości do pracy. Nakładanie końcówki grzewczej lub jej wymiana jest łatwe, szybkie i bezpieczne.