Kamery wewnątrzustne z archiwizają

W naszym gabinecie wykorzystujemy kamery wewnątrzustne. Dzięki nim stomatolog może dostrzec szczegóły, nie zawsze widoczne w dentystycznym lusterku (nie mówiąc już o obserwacji gołym okiem). Są to mikro pęknięcia szkliwa, rozszczelnione plomby lub ubytki, które się tworzą na powierzchniach stycznych zębów. Duże powiększenie sprawia, że lekarz jest w stanie precyzyjnie zdiagnozować nawet najmniejsze zmiany, a także sprawdzić sytuację w miejscach trudno dostępnych, takich jak częściowo wyrżnięte i schowane za siódemką ósemki. Tego typu monitoring jest również przydatny w ocenie zmian zapalnych dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Kamera wewnątrzustna nie tylko wspiera proces diagnostyczny, lecz również ułatwia lekarzowi komunikację z pacjentem. Na podstawie obrazu uzyskanego na monitorze lekarz jest w stanie szczegółowo wyjaśnić pacjentowi źródło problemu z uzębieniem i zaproponować odpowiednie leczenie. Z tego względu kamera najczęściej znajduje zastosowanie podczas wizyt konsultacyjnych, związanych z diagnostyką i opracowaniem indywidualnego dla pacjenta planu leczenia.

Warto również wspomnieć o jeszcze jednym atucie kamery wewnątrzustnej – ułatwia ona lekarzowi prowadzenie dokumentacji medycznej. Dzięki cyfrowemu zapisowi możliwe jest porównanie stanu zębów przed i po leczeniu, a także wygodna archiwizacja danych.