Pantomograf Carestream 8100

Tam gdzie nie sięga wzrok dentysty należy wysłać promienie X.
 

Do tego celu używamy najnowszej generacji pantomografu Carestream 8100 oraz radiowizjografii Gendex i punktowego aparatu RTG Carestream 2200.

Pantomograf Carestream 8100 jest to najbardziej nowoczesny i innowacyjny pantomograf na świecie.Pozwala on na wykonanie niezwykle precyzyjnych zdjęć panoramicznych, ograniczając do minimum ilość emitowanego promieniowania.

Zalety:
– unikalne, wyjątkowo łatwe pozycjonowanie pacjenta
– najnowsza generacja sensora CMOS
– funkcja skanów cienkowarstwowych 2D+
– poszerzona warstwa obrazowania pantomograficznego


 

Radiowizjografia cyfrowa

Radiowizjografia cyfrowa to zestaw urządzeń służących do uzyskanie obrazu RTG na monitorze komputera bez konieczności użycia klasycznego filmu. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zdjęcie wyświetlane jest natychmiastowo na ekranie komputera. Możliwa jest jego dalsza cyfrowa obróbka mająca na celu pozyskanie dodatkowych informacji diagnostycznych, zachowywanie go na różnych typach nośników, drukowanie lub wysyłanie drogą elektroniczną. Jedną z najważniejszych zalet radiografii cyfrowej wynikającą z wysokiej czułości jest redukcja do nawet 80- 90% dawki promieniowania jaką otrzymuje pacjent.

Zalety:

– obraz wychwytywany przez czujnik (sensor) CMOS i przekazywany bezpośrednio do komputera;
– jeszcze lepsza rozdzielczość otrzymywanych zdjęć;


 

Carestream CS 2200

Carestream CS 2200 spełnia wszystkie potrzeby lekarzy związane z komfortem pracy, bezpieczeństwem i jakością. Wyposażony w generator wysokiej częstotliwości, gwarantuje najwyższej jakości precyzję diagnostyczną i najwyższe warunki bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu.

Dla jeszcze większego komfortu pacjentów, zdjęcie wykonywane jest przy użyciu elastycznej płytki fosforowej, która przyjemnie pozycjonuje się w jamie ustnej, po czym specjalistyczny skaner w kilka sekund skanuje płytkę i pokazuje obraz RTG na monitorze. Jest to połączenie ergonomii kliszy z jakością cyfrową.


Mikroskop Kaps

Do zapewnienia optymalnego powiększenia obrazu i stabilności podczas pracy, w każdym gabinecie wykorzystujemy mikroskopy Karl Kaps. Umożliwiają one wykonywanie zabiegów pod odpowiednio dobranym powiększeniem oraz oświetleniem.

Mikroskop Kaps zaprojektowany został z myślą o dentystach oraz ich pacjentach. Dzięki precyzyjnemu przetwarzaniu obrazu o odpowiednim kontraście i jasności jest nieocenioną pomocą podczas zabiegów stomatologicznych, a szczególnie w trakcie leczenia kanałowego. Narzędzie zostało wyposażone w szereg elementów i funkcji, które mają usprawnić pracę stomatologa oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Odpowiednio dobrana konstrukcja pozwala na przeprowadzanie zabiegów w wyprostowanej pozycji, co jest istotne podczas wielogodzinnej pracy lekarza.

Stosowany w naszym gabinecie mikroskop Kaps posiada:

– Binokular ze zmiennym kątem odchylenia 0-210 stopni
– Przysłonę ograniczającą oświetlenie pola zabiegowego (do średnicy 1cm)
– Manualną regulację ostrości, precyzyjny przesuw głowicy góra/dół w zakresie 40 mm
– System balansowania ramienia mikroskopu (przy głowicy)
– System balansowania przy łączniku o odchyleniu 45 stopni
– Osłonę obiektywu- Beamspliter pojedynczy, kątowy 45 (symulacja sprzęgła Mora, przedłużenie binokularu o ok.5cm)
– Płynny zoom
– Tor wizyjny z aparatem Sony Alpha -Wyświetlany obraz na monitorze daje możliwość obserwacji zabiegu przez pacjenta
– Oświetlenie LED


Lupy stomatologiczne

Pole zabiegowe w stomatologii jest stosunkowo niewielkie, więc myśląc o dobrej preparacji ubytków (miejmy na uwadze, że dobrze opracowany ubytek to lepsza integracja z materiałem wypełniającym ów ubytek), preparacji pod korony, czy wreszcie pedodoncji pracujemy w lupach stomatologicznych o następujących powiększeniach:
3x – ogniskowa 34cm
3x – ogniskowa 38cm
3,5x – ogniskowa 34cm
4x – ogniskowa 38cm
2,5x – ogniskowa 38cm
lupy wklejane powiększenie 3x – ogniskowa 38cm
 
Lupy umiejscowione są na czepcach, z bardzo wydajnym światłem; dzięki temu Pacjent nie jest oślepiany lampą zabiegową.
  • Część optyczna lupy może być odsunięta z linii wzroku i przywrócona do pierwotnej pozycji prostym ruchem ku górze i w dół.

Sandman Futura

W naszym gabinecie stosujemy technikę abrazji powietrznej. Jest to bez wiertłowy sposób leczenia ubytków, polegający na eliminacji próchnicy przy użyciu strumienia powietrza pod odpowiednim ciśnieniem.

Do tego celu wykorzystujemy nowoczesne urządzenie Sandman Futura.
 
Korzyści abrazji powietrznej:
– metoda jest bezbolesna, nie wymaga znieczulenia
– bezdotykowa co sprawia, że pacjent nie tylko nie odczuwa bólu, ale nie występują również wibracje, nacisk na ząb czy przykre doznania dźwiękowe, jak w przypadku obracającego się wiertła  turbiny
– usuwa znacznie mniej zdrowych tkanek niż najmniejsze tradycyjne wiertło
– powierzchnie ubytku po abrazji dają większa przyczepność dla plomb
– nie ma nadwrażliwości po zabiegu

EndoPilot Ultra Premium

W naszym gabinecie wyznaczamy nowe standardy w leczeniu kanałowym dzięki zastosowaniu dwóch kombajnów endodontycznych: EndoPilota Ultra Premium oraz EndoPilota 2.

EndoPilot Ultra Premium z pompą perystaltyczną
Jest to najnowocześniejsze na rynku urządzenie do kompleksowego opracowania kanałów korzenia zbudowany z następujących modułów :

pomiar apex
EndoMotor
ultradźwięki z funkcją płukania
DownPack
pistolet BackFill

 

Wbudowany ApexLocator umożliwia jednoczesne opracowywanie jak i mierzenie kanału.

Sprawnie funkcjonujący Endomotor, który kontroluje moment obrotowy i liczbę obrotów, umożliwia komfortowe, ekonomiczne i przede wszystkim pewne opracowanie kanału korzenia. Endomotor jest lekki i odpowiednio wyważony, co zapewnia dobre wyczucie podczas opracowywania. Kolorowe diody LED informują o kierunku obrotów, obciążeniu i pozycji apex. Dodatkowa funkcja Twist zapobiega zablokowaniu się pilnika poprzez naprzemienne ruchy w lewo i w prawo, kiedy tylko zostanie osiągnięty moment obrotowy.

Kolejną opatentowaną funkcją jest redukcja momentu obrotowego przy zbliżaniu się do apex. Funkcja ta ogranicza wydajność cięcia pilnika w obszarze apikalnym i zapewnia nieustające wydobywanie wiór z kanału.

CoPilot jest modułem dodatkowym i rozszerza EndoPilot o funkcję ultradźwięków.

Za pomocą tego perfekcyjnego uzupełnienia EndoPilot staje sie jednostką All-In-One.

Moduł rozszerza EndoPilot o poniższe funkcje:

rękojeść ultradźwiękowa
akumulator
dodatkowe podłączenie dla DownPack
podwójny bezprzewodowy przełącznik nożny z uchwytem

Ustawienie wydajności ultradźwięków, czasu trwania i wyboru zaprogramowanych instrumentów ultradźwiękowych dokonuje się bezproblemowo za pomocą wyświetlacza dotykowego.

Możliwość regulowania odliczania czasowego pozwala na wykorzystanie standardowych protokołów płukania.

Moduł CoPilot oferuje podwójny bezprzewodowy przełącznik nożny, jak też niezależne od sieci zasilanie akumulatorowe.

CoPilot można łączyć ze wszystkimi zestawami EndoPilota, a także doposażać później. Opcjonalnie można podłączyć pompę perystaltyczną do pracy z płynami.

 

Optymalna kontrola przepływu płynnej gutaperki

W końcowej fazie następuje termoplastyczne wypełnienie kanału za pomocą pistoletu BackFill. Temperatura wybrana za pomocą wyświetlacza dotykowego jest uzyskiwana w bardzo krótkim czasie dzięki sprawnie funkcjonującemu sterowaniu.

Materiałem wypełnieniowym są standardowe wałeczki gutaperkowe. Do aplikacji upłynnionych wałeczków gutaperki służą kaniule dostępne w 3 różnych rozmiarach!

Za pomocą łatwego w obsłudze uchwytu pistoletu można idelnie dopasować przepływ płynnej gutaperki. Proces wypełniania jest kontrolowany w ten sposób optymalnie.

Nagrzewanie w ciągu kilku sekund

Celem każdego leczenia endodontycznego jest optymalne wypełnienie opracowanego i zdezynfekowanego systemu kanału korzenia. Za pomocą modułu DownPack otrzymujemy szczelne, trójwymiarowe wypełnienie wierzchołka. Za pomocą ciepłej pionowej techniki kondensacji można osiągnąć bardzo wydajne i pewne wypełnienie kanału korzenia. Lekka rękojeść DownPack gwarantuje optymalne manewrowanie, a smukła forma umożliwia dobrą widoczność pola zabiegowego. Rękojeść wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia higieniczne warunki pracy.

Żądaną temperaturę grzania końcówki wybiera się swobodnie na wyświetlaczu, a nagrzewanie trwa zaledwie kilka sekund!

Zintegrowana sygnalizacja ledowa w rękojeści informuje o procesie nagrzewania, a sygnał dzwiękowy o gotowości do pracy. Nakładanie końcówki grzewczej lub jej wymiana jest łatwe, szybkie i bezpieczne.


EndoPilot 2 Plus

EndoPilot 2 Plus oferuje sprawdzone, najwyższej jakości i wydajne przygotowanie kanałów korzeni, od opracowania po końcowe wypełnianie termoplastyczne według najnowszych wymogów endodontycznych. Wszystkie niezbędne etapy opracowywania kanałów są przeprowadzane za pomocą jednej komfortowej jednostki w formie „all in one”, która pozwala zaoszczędzić miejsce w gabinecie. System modułowy zapewnia przyjazny i wygodny serwis oraz znacząco usprawnia pracę stomatologa.


Master Flux Plus

Master Flux Plus. Wizyta u dentysty może być przyjemna!

Sedacja wziewna gazem rozweselającym to metoda, której celem jest zniwelowanie lęku i stresu u Pacjenta. Gaz podaje się poprzez specjalną maseczkę zakładaną na nos. Jego działanie rozpoczyna się bardzo szybko i utrzymuje się przez cały czas trwania zabiegu, natomiast po zakończeniu leczenia utrzymuje się maksymalnie 5 minut, zatem Pacjent może szybko powrócić do normalnego funkcjonowania.

Gaz rozweselający wprowadza Pacjenta w stan odprężenia, rozluźnienia i uspokojenia. Jednocześnie pozwala mu zachować pełną świadomość i umożliwia komunikowanie się z dentystą oraz podjęcie z nim współpracy. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa stresu, a leczenie może odbyć się w optymalnym czasie z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Gaz rozweselający wykazuje ponadto delikatne działanie znieczulające. Ogranicza dolegliwości bólowe, w związku z czym często nie jest konieczne zastosowanie dodatkowego znieczulenia, by zabieg był w pełni komfortowy dla Pacjenta.


Assistina

Higiena to niezwykle ważny temat w naszym gabinetacie. Nie tylko pacjenci wymagają od dzisiejszych dentystów najwyższych standardów higieny, ale również są niezwykle surowe procedury przestrzegania zasad higieny i bezpieczeństwa okołozabiegowego, dlatego wykorzystujemy Assistinę.

 

Assistina to urządzenie renomowanej firmy W&H, pioniera w dziedzinie produkcji końcówek stomatologicznych na świecie o ponad 100-letniej tradycji. Produkty W&H wykorzystywane są głównie w gabinetach dentystycznych, szpitalach, laboratoriach i klinikach chirurgicznych na całym świecie,

Higiena to niezwykle ważny temat w gabinetach stomatologicznych. Nie tylko pacjenci wymagają od dzisiejszych dentystów najwyższych standardów higieny, ale również niezwykle surowe procedury przestrzegania zasad higieny i bezpieczeństwa okołozabiegowego.

Konserwacja końcówek w urządzeniu Assistina znacznie wydłuża ich żywotność, zmniejsza koszty serwisu i naprawy. Smarowanie końcówek odbywa się w ruchu. To pozwala na optymalne i równomierne rozprowadzanie oleju, dające w efekcie zmniejszanie tarcia mechanicznych elementów końcówki. W pełni automatyczna Assistina przejmuje całkowicie czasochłonny proces przygotowywania np. prostnic, kątnic oraz turbin do procesu sterylizacji. Dla naszych asystentek to zdecydowana oszczędność czasu i ułatwienie codziennej pracy.

Inną niezwykle ważną sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo. Dzięki temu urządzeniu możemy zaoferować naszym pacjentom optymalny poziom higieny. Niezwykle ważne jest, aby w każdym gabinecie stomatologicznym znajdowały się właściwe urządzenia i przeszkolony personel dbający prawidłowo o instrumenty.


Elmasonic Denta Pro H

Elmasonic Denta Pro H- ultradźwiękowa myjka z programami czyszczenia

Stawiamy na bezpieczeństwo naszych Pacjentów, dlatego wykorzystujemy myjnię ultradźwiękową Elmasonic Denta Pro H.

Jest to pierwsza ultradźwiękowa myjka na świecie z wstępnym czyszczeniem przeznaczonym specjalnie dla stomatologów.

Prosty wybór żądanego programu czyszczącego, wystarczy wcisnąć START nie wymaga ustawiania parametrów takich jak:

temperatura, czas czyszczenia znacząco ułatwia codzienną pracę podnosi efektywność czyszczenia przy zachowaniu odpowiednich standardów.

Cechy:

● wydajne przetworniki ultradźwiękowe 37 kHz

● zbiornik czyszczący wykonany ze specjalnej odpornej na kawitację stali nierdzewnej

● łatwy w obsłudze i przejrzysty panel sterowania, odporny na wodę w celu ochrony elektroniki

● optymalne zastosowanie wszystkich parametrów czyszczenia dzięki programom czyszczenia, nie jest wymagana żadna wiedza odnośnie funkcji Sweep, Degas i Boost

● bezpieczny i standaryzowany proces czyszczenia w każdym cyklu czyszczenia

● dodatkowy przycisk w przypadku silnych zanieczyszczeń lub do czyszczenia dużej liczby elementów

● zabezpieczenie przed przegrzaniem, automatyczne wyłączanie przy 41°C, aby zapobiec koagulacji białka we krwi

● dodatkowy tryb Sweep do zoptymalizowania podziału pola dźwięku dzięki modulacji częstotliwości

● tryb Degas

● zabezpieczenie przed pracą na sucho

● wyświetlacz LED do wskazania temperatury zadanej i rzeczywistej cieczy


Zgrzewarka MELAseal 100+ Impulsowa

 

Po wyjęciu narzędzi z myjni ultradźwiękowej pakowane są one w pakiety za pomocą zgrzewarki.

Zgrzewarka niemieckiej firmy MELAG, to bardzo solidna i praktyczna konstrukcja znakomicie ułatwiająca pracę w zakresie przygotowywania przed sterylizacją, pakietów narzędzi medycznych.

Posiada sygnalizację nagrzania oraz prawidłowo wykonanego zgrzewu. Konstrukcja z wysokogatunkowej blachy nierdzewnej gwarantuje wieloletnia, bezawaryjna pracę.

Wszystko po to, aby nasi Pacjenci czuli się bezpiecznie.


Vacuklav Melag 23 B+

Spakowane narzędzia trafiają do nowoczesnego autoklawu (vacuclavu) w celu sterylizacji.
Dużo miejsca dla instrumentów
Autoklaw Vacuklav 23 B+ posiada dużo powierzchni użytkowej, gdyż ma o 10 cm głębsze wnętrze (długość komory 45 cm, pojemność 22 litrów). Można więc bezpiecznie sterylizować wsady z dłuższymi instrumentami. Dzięki opatentowanemu systemowi chłodzenia powietrzem Vacuklav 23 B+ jest prawdziwym sprzętem wolno stojącym.

Mocna pompa próżniowa i potężny generator pary zapewniają krótkie czasy cyklu, dzięki czemu można sterylizować jednorazowo opakowane instrumenty drążone w szybkim programie „B” w zaledwie 40 minut (razem z suszeniem). Zintegrowana kontrola jakości wody uzdatnionej i elektroniczny monitoring Vacuklavu 23 B+ zapobiegają błędom operatora i zapewniają wysoką jakość sterylizacji oraz maksymalną ochronę instrumentów.


Danville Macro Cab plus – komora wyciągowa + Microetcher IIa – mikropiaskarka abrazyjna kliniczno-techniczna

Specjalna komora wyciągowa do pracy piaskarką poza jamą ustną. szczególnie przydatna przy oczyszczaniu koron z cementu, protez, a także zamków ortodontycznych. Wystarcza podłączenie do gniazdka elektrycznego – komora posiada własne oświetlenie jarzeniowe i wbudowany filtr.

Microetcher:

ścierniwem jest tlenek glinu
łatwa do podłączenia i uniwersalna w zastosowaniu mała piaskarka abrazyjna
skonstruowana specjalnie do pracy także w jamie ustnej
-w pełni autoklawowalna

Zastosowania:
• oczyszczanie koron z cementu tymczasowego,
• oczyszczanie bruzd przed lakowaniem,
• bezbolesne opracowywanie małych ubytków,
• piaskowanie metalu przy naprawach porcelany,
• oczyszczanie zamków ortodontycznych (recykling)
• oczyszczanie szkliwa po zdjęciu zamków ortodontycznych,
• ostateczne oczyszczanie ubytku po opracowaniu wiertłem,
• oczyszczanie łoża wkładu przed zacementowaniem
Zastosowanie mikropiaskarki po opracowaniu ubytku wiertłem znacznie zwiększa siłę wiązania systemów wiążących.

W ortodoncji mikropiaskarka znajduje zastosowanie także do polepszenia adhezji w przypadku stosowania zamków lingualnych, oczyszczania zamków przed ich zacementowaniem, a także polepszania adhezji retainerów.


Piaskarka profilaktyczna EMS AIR FLOW – z dodatkową dyszą AIR FLOW Perio

Jest to pierwsza przenośna piaskarka pozwalająca na efektywne, bezpieczne i komfortowe wykonywanie piaskowania przy i poddziąsłowego.

Dysza AIR-FLOW PLUS zapewnia użytkownikom optimum elastyczności. Może być wykorzystywana zarówno do usuwania biofilmu w kieszonkach o głębokości do 4 mm, jak również do usuwania osadów i przebarwień.

Dysza AIR-FLOW PERIO – służy do gruntownego usuwania biofilmu z głębokich kieszonek do 10 mm.

Nowa AIR-FLOW PERIO to idealne rozwiązanie do kompleksowej codziennej pracy nawet dla bardzo wymagających pacjentów.


Kamery wewnątrzustne z archiwizają

W naszym gabinecie wykorzystujemy kamery wewnątrzustne. Dzięki nim stomatolog może dostrzec szczegóły, nie zawsze widoczne w dentystycznym lusterku (nie mówiąc już o obserwacji gołym okiem). Są to mikro pęknięcia szkliwa, rozszczelnione plomby lub ubytki, które się tworzą na powierzchniach stycznych zębów. Duże powiększenie sprawia, że lekarz jest w stanie precyzyjnie zdiagnozować nawet najmniejsze zmiany, a także sprawdzić sytuację w miejscach trudno dostępnych, takich jak częściowo wyrżnięte i schowane za siódemką ósemki. Tego typu monitoring jest również przydatny w ocenie zmian zapalnych dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Kamera wewnątrzustna nie tylko wspiera proces diagnostyczny, lecz również ułatwia lekarzowi komunikację z pacjentem. Na podstawie obrazu uzyskanego na monitorze lekarz jest w stanie szczegółowo wyjaśnić pacjentowi źródło problemu z uzębieniem i zaproponować odpowiednie leczenie. Z tego względu kamera najczęściej znajduje zastosowanie podczas wizyt konsultacyjnych, związanych z diagnostyką i opracowaniem indywidualnego dla pacjenta planu leczenia.

Warto również wspomnieć o jeszcze jednym atucie kamery wewnątrzustnej – ułatwia ona lekarzowi prowadzenie dokumentacji medycznej. Dzięki cyfrowemu zapisowi możliwe jest porównanie stanu zębów przed i po leczeniu, a także wygodna archiwizacja danych.


SonicFill – ultradźwiękowy system wypełniania ubytków

 
Zasadniczym elementem SonicFill jest opatentowany sposób aktywacji dźwiękowej, dzięki któremu następuje początkowe obniżenie poziomu lepkości kompozytu podczas aplikacji materiału wypełniającego. Ważny jest aktywowany materiał: żywica z dużą ilością wypełniacza połączone ze specjalnymi modyfikatorami, czułymi na działanie energii dźwiękowej. Konsystencja takiego materiału (niska lepkość) w trakcie aktywacji, ułatwia szybkie wypełnienie ubytku. Po zakończeniu tego procesu kompozyt uzyskuje w równie krótkim czasie zwartą, gęstą konsystencję. Ta forma z kolei pozwala na łatwe, a więc i szybkie modelowanie wypełnienia. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii materiał gwarantuje ponadto najlepsze parametry utrzymania połysku.
 

Kauter Surtron D

SURTRON D jest wysokiej częstotliwośći urządzeniem elektrochirurgicznym monopolarnym przeznaczonym do małych zabiegów operacyjnych.

SURTRON D dzięki swoim możliwością, pozwala na czyste cięcie CUT i dwa rodzaje cięcia z koagulacją CUT1-CUT2 i koagulację COAG. Odczyt elektroniczny dostarczanej mocy wraz z monitorowaniem funkcji operacyjnych przez mikrokontroler gwarantuje całkowitą wiarygodność warunków pracy.

SURTRON 50D pozwala na wykonywanie wysoce profesjonalnych operacji dzięki łatwości obsługi i bezpiecznym rozwiązaniom zastosowanym w urządzeniu.


Silver Mix

 
Wstrząsarka elektromechaniczna do amalgamatów cementów glasjonomerowych i innych materiałów kapsułkowych.

Końcówki stomatologiczne

W trosce o Pacjentów nieustannie podwyższamy standardy. Każdy Pacjent otrzymuje pojedynczo pakietowane sterylne końcówki stomatologiczne.


Klimatyzacja

Komfort Pacjenta jest dla nas najważniejszy, dlatego gabinety posiadają nowoczesną klimatyzację.